Načítavam...

Česká značka s více jak 30 letou tradicí.

To jsou kola ROZZO


Říkáte si, že vám název Rozzo nezní moc česky? Zkuste si jej najít v italském slovníku a hned budete mít jasno. Jaromír Hrubý, podle kterého se tato značka jmenuje, zvolil italský překlad svého jména díky své oblibě italské rámařské školy.


Jak vlastně vznikla touha stavět vlastní kola


Hrubý v 80. letech zatoužil po kole s označením F1 od legendární značky Favorit. Bohužel se mu jeho vysněné kolo nepodařilo pořídit. Nebyl totiž registrovaným cyklistou, což byla pro koupi takového kola v tehdejší době podmínka. Rozhodl se tedy, že když si kolo nemůže pořídit oficiální cestou, postaví si jej sám. Koupí pár trubek z dílny Favoritu nakonec sestavil svá první kola. Byla to spíše stavba pro kamarády a zábavu.


Přelom nastal v devadesátých letech, kdy spolu s kamarádem převzal firmu po legendárním rámaři panu Františku Babickém, který ho zároveň naučil pracovat s ocelovými rámy. Začal stavět rámy pro Favorit, Pells ale i Festku. Dalším krokem bylo vytvořit vlastní značku.

A tak vzniklo ROZZO

Od doby ocelové se postupně přes období hliníku dostal až ke karbonovým rámům. Jako jeden z prvních v ČR začal právě s karbonem experimentovat. Nyní si nechává patentovat svůj vlastní systém vícekomorového rámu, který nejen že má perfektní vlastnosti, ale je zároveň velmi odolný.

Výroba kol u Jaromíra Hrubého není žádná "sériovka" a každé kolo je opravdu originál. Odhadem s každým karbonovým rámem stráví okolo 60 - 80 hodin času a to nepočítáme následnou kompletaci a lakování.


Na jeho rámech se prohání nadšenci z celého světa. Můžeme zmínit například jméno Mark Levinson, který zvučil nejdříve The Beatles, pak festival Woodstock a nyní dělá audio systémy pro luxusní vozy Lexus. Ale i českou špičku jako jsou Lada Kozlíková, která na jeho kolech pod značkou Pells zajela nejen 5. místo na olympiádě, ale i zvítězila při mistrovství světa na dráze.

Dále můžeme jmenovat například naši trojnásobnou olympijskou vítězku Martinu Sáblíkovou. Dále několikanásobného mistra ČR a bývalého držitele světového rekordu v hodinovce, Ondřeje Sosenku nebo Martina Matulu, který na jeho rámu zajel rekordní český čas na Ironman Hawaii (mistrovství světa v dlouhém triatlonu).

Všichni tito a mnoho dalších na rámech od Jaromíra Hrubého jezdili nebo stále jezdí.

 
V roce 2019 se Hrubý rozhodl spojit své síly se společností JMC Trading a nechal tak zahájit sériově vyráběná kola pro širokou veřejnost. A tak vzniklo Rozzo, jak jej znáte dnes.

Značka vycházející z dlouholeté tradice a zkušeností, nyní dostupná i pro rekreační jezdce.