Načítavam...

Česká značka s více jak 30 letou tradicí.

  • To jsou kola ROZZO


Říkáte si, že vám název Rozzo nezní moc česky? Zkuste si jej najít v italském slovníku a hned budete mít jasno. Jaromír Hrubý, podle kterého se tato značka jmenuje, zvolil italský překlad svého jména díky své oblibě italské rámařské školy.

  • Jak vlastně vznikla touha stavět vlastní kola 

Hrubý v 80. letech zatoužil po kole s označením F1 od legendární značky Favorit. Bohužel se mu jeho vysněné kolo nepodařilo pořídit. Nebyl totiž registrovaným cyklistou, což byla pro koupi takového kola v tehdejší době podmínka. Rozhodl se tedy, že když si kolo nemůže pořídit oficiální cestou, postaví si jej sám. Koupí pár trubek z dílny Favoritu nakonec sestavil svá první kola. Byla to spíše stavba pro kamarády a zábavu.

Přelom nastal v devadesátých letech, kdy spolu s kamarádem převzal firmu po legendárním rámaři panu Františku Babickém, který ho zároveň naučil pracovat s ocelovými rámy. Začal stavět rámy pro Favorit, Pells ale i Festku. Dalším krokem bylo vytvořit vlastní značku.

  • A tak vzniklo ROZZO


Od doby ocelové se postupně přes období hliníku dostal až ke karbonovým rámům. Jako jeden z prvních v ČR začal právě s karbonem experimentovat. Nyní si nechává patentovat svůj vlastní systém vícekomorového rámu, který nejen že má perfektní vlastnosti, ale je zároveň velmi odolný.

Výroba kol u Jaromíra Hrubého není žádná "sériovka" a každé kolo je opravdu originál. Odhadem s každým karbonovým rámem stráví okolo 60 - 80 hodin času a to nepočítáme následnou kompletaci a lakování.

Na jeho rámech se prohání nadšenci z celého světa. Můžeme zmínit například jméno Mark Levinson, který zvučil nejdříve The Beatles, pak festival Woodstock a nyní dělá audio systémy pro luxusní vozy Lexus. Ale i českou špičku jako jsou Lada Kozlíková, která na jeho kolech pod značkou Pells zajela nejen 5. místo na olympiádě, ale i zvítězila při mistrovství světa na dráze.

Dále můžeme jmenovat například naši trojnásobnou olympijskou vítězku Martinu Sáblíkovou. Dále několikanásobného mistra ČR a bývalého držitele světového rekordu v hodinovce, Ondřeje Sosenku nebo Martina Matulu, který na jeho rámu zajel rekordní český čas na Ironman Hawaii (mistrovství světa v dlouhém triatlonu).

Všichni tito a mnoho dalších na rámech od Jaromíra Hrubého jezdili nebo stále jezdí.

V roce 2019 se Hrubý rozhodl spojit své síly se společností JMC Trading a nechal tak zahájit sériově vyráběná kola pro širokou veřejnost. A tak vzniklo Rozzo, jak jej znáte dnes.

Značka vycházející z dlouholeté tradice a zkušeností, nyní dostupná i pro rekreační jezdce.