Načítavam...

Elektrokola

Nasedni na E-bike a zažijte novou dimenzi cyklistiky!

Rád jezdíš na kole, ale na delší cyklovýlety si netroufáš? Pořiďte si elektrokolo, které ti dopřeje nejen větší pohodlí a komfort, ale taky s ním urazíš delší vzdálenosti.

Na elektrokole můžeš bez problému vyrazit i na delší vyjížďky do přírody, ale i do města. Pokud nevíš, na co se při koupi kvalitního elektrokola zaměřit, sepsali jsme pro tebe několik tipů, které je dobré mít při jeho výběru na paměti.


Kdo bude na kole jezdit?

Ještě před tím, než se rozhodneš ke koupi konkrétního elektrokola, měl by sis ujasnit, kdo na něm bude vlastně jezdit. Výběr kola je totiž vždy nutné uzpůsobit konkrétním požadavkům cyklisty. Měl by ses tedy zamyslet nejen nad svým zdravotním stavem a fyzickou kondicí, ale taky nad tím, jak často budeš elektrokolo využívat a kam na něm budeš jezdit.

Stejně tak je důležitá velikost kola, která závisí na výšce cyklisty. Sleduj popisky kol, kde by měla být velikostní tabulka, a s koly na míru ti rádi poradíme.


Do přírody i do města?

Žádné kolo není univerzální, a proto by sis měl promyslet, kam na něm budeš převážně jezdit. Lákají tě spíš projížďky v městských uličkách, nebo máš rád dlouhé výlety v přírodě a terénu?

Elektrokol je totiž celá řada a každé z nich se hodí na něco jiného. Zatímco ve městě, při cestě na nákup, do práce nebo do školy oceníš městské elektrokolo, na delší rodinné výlety v přírodě bude ideálním parťákem trekové elektrokolo, se kterým můžeš vyrazit jak na cyklostezky a nenáročné výlety, tak do města.

Pokud ale rád jezdíš po horských cestách, sáhni při výběru spíše mezi horská elektrokola, tzv. e-biky, která zvládnou vysokou zátěž i jízdu v nezpevněném terénu, takže můžeš vyrazit i na několikadenní výlet. Některá horská elektrokola mají odpružený rám, díky kterému při jízdě neucítíš žádné větší otřesy. Elektrokolo s odpruženým rámem totiž krásně kopíruje terén a cyklistům tak při jízdě v krajině poskytuje opravdový komfort.


Jaký mají elektrokola dojezd?

Všechna elektrokola jsou vybavena elektromotorem a baterií, u které je velmi důležitá její kapacita. Právě tyto dva aspekty totiž rozhodují o výsledné ceně i kvalitě elektrokola. Zatímco některá městská a treková kola mohou na jedno nabití ujet v průměru 60–110 km, některá horská kola mají dojezd dokonce 90–160 km. Délka dojezdu se navíc může lišit hned na základě několika proměnných, jako je jízdní styl, váha cyklisty, terén zvolené trati a podobně.

Pokud by se ti elektrokolo během vyjížďky přece jenom vybilo, můžeš zbytek cesty dojet bez motoru plně na vlastní pohon – jako u klasického kola.

Podobné články

Rozzo v časopise

Rozzo v časopise

Nechali jsme redaktora se seznámit a rozepsat o naší značce ROZZO v elektrickém provedení. Tímto jsme započali naší jízdu v elektric bike segmentu.
Sledujte s námi naší cestu počáteční jízdu a vychutnejte si začátek něčeho nového.
Celý článek...
Jakou zvolit velikost rámu?

Jakou zvolit velikost rámu?

Výběr správné velikosti rámu je pro pohodlnou jízdu klíčový. Společně s velikostí ráfků se totiž nejvíc podílí na jízdních vlastnostech kola.
Celý článek...
Jak vybrat kolo

Jak vybrat kolo

Nejprve je nutné ujasnit si, kde a jakým způsobem budeš s kolem jezdit. Až pak se zaměř na cenu, velikost, komponenty, značky, vzhled a další důležitá kritéria.
Celý článek...